Haber

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı: Milli Vefa Projesi ile ihtiyaç sahiplerine destek oluyoruz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Milli Sadakat Projesi ile temel ve zorunlu kişisel bakım ihtiyaçlarını karşılayamayan 60 yaş üstü kişilerin ihtiyaçlarını 60 yaş üstü kişilerin yaşadığı hanelerde ve bireylerin yaşadıkları hanelerde karşıladığını belirtti. yüzde 40 veya daha fazla bir engelli raporu ile.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre Göktaş, proje ile ihtiyaç sahibi olan ancak temel ihtiyaçlarını karşılayamayan ve kendi öz bakımını yapamayan yaşlı, engelli ve ağır kronik hastalığı olan vatandaşları yalnız bırakmadıklarını belirtti.

Bu yıl 7 bini aşkın işçi ile 127 bini aşkın yaşlı ve engelli vatandaşın temel ve zorunlu ihtiyaçlarını meskenlerinde karşılamayı hedeflediklerini kaydeden Göktaş, “Ekiplerimiz düzenli olarak vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ederek ev ve güvenliklerini sağlıyor. kişisel temizlik Bu doğrultuda ulusal bir programa dönüştürülerek ülke genelinde uygulanan Vefa, proje için belirli dönemlerde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kaynak aktarıyoruz.” değerlendirmesini yaptı.

Proje kapsamında öncelik sırasının ihtiyaç sahibi vatandaşlar olduğunu belirten Göktaş, şöyle konuştu:

“Asır Türkiye vizyonuyla kimseyi geride bırakmayan toplum anlayışıyla hareket ediyoruz. Bu kapsamda Milli Vefa Projemiz ile yaşlı ve engelli vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılıyoruz. 60 kişiden kişisel bakımının temel ve zaruri ihtiyaçlarını karşılayamayanlar ile yüzde 40 ve üzeri engelli raporuna sahip olanlar yaşıyor.İnsanların olduğu hanelerin ihtiyaçlarını karşılıyoruz.”

Her vatandaşın ihtiyacını karşılamak için sosyal hizmet faaliyetlerini sürdürdüklerini belirten Göktaş, “Engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza her türlü desteği vermeye hazırız. Bu kapsamda onlara yönelik sosyal hizmet modellerimizi önümüzdeki yıllarda da sürdüreceğiz. daha titiz, daha şefkatli ve daha alakalı bir tavır.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu